Pousada Bem Viver
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Udendørs pool |
| Privat strand Adgang til strand | Aktiviteter Vandrutsjebaner Cykling Vandreture Billard-/ poolborde | Børnevenlig Børnepool Legeområde til børn Spillerum |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Pousada Bem Viver, som ligger 2 km fra Ubatuba Akvarium, har Wi-Fi i offentlige områder. Hotellet er 5 minutters gang fra centrum af Ubatuba.
Hotellet ligger 10 minutters kørsel fra Tamar Project. En motorvej er i nærheden.
Nogle værelser har udsigt over haven.
En buffet serveres om morgenen i morgenmadslokalet. Der er et udvalg af spisemuligheder 14 minutters gang væk som tilbydes på Sandubas og Pepe Lanches.
- Lokale seværdigheder
- Ubatuba Aquarium2,4 km
- Praia Grande4,7 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn134 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Livende underholdning
- Solterrasse
- Have
- Grillfaciliteter
- Vandreture
- Cykling
- Billard-/ poolborde
Services
- Room Service
På værelset
- Terrasse
- Fladskærms TV
- Børnepool
- Vandrutsjebaner
- Legeområde til børn
- Spillerum
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Bem Viver hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Bem Viver hotel. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Pousada Bem Viver hotel?
Et Pousada Bem Viver hotel har en parkeringsplads på stedet gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Pousada Bem Viver hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Pousada Bem Viver hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Pousada Bem Viver hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Pousada Bem Viver hotel er 161$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Mastercard, Visum og American Express. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Ubatuba hotellet?
Ubatuba hotellet tilbyder Fire mands værelse, Tre mands værelse Luksus og Fem mands værelse at vælge imellem.